Archive for the ‘nowosci’ Category

Kredyty finansowe

W dzisiejszych – trudnych finansowo – czasach coraz więcej ludzi w danym społeczeństwie ma kłopot z domowym budżetem. Często dla wielu europejskich ( w tym także polskich rodzin ) jedynym ratunkiem pozostaje wziąć kredyt gotówkowy. Takie kredyty gotówkowe możemy uzyskać w banku lub tez w specjalnych firmach specjalizujących się w pożyczaniu pieniędzy ( procent, odsetki są w tym wypadku jednak zdecydowanie wyższe niż w przypadku gdy kredyty pobierzemy w banku ). Ekonomiści radzą raczej zaciskać pasa niż nadmiernie się zapożyczać – niestety dla dużej części naszych obywateli ta teoria nie ma dużo wspólnego z rzeczywistością, która jest bezwzględna i zmusza nas żeby zaciągnąć pożyczki gotówkowe. Pożyczka gotówka może być wzięta w polskiej ( czyli w tym przypadku narodowej ) walucie lub też zagranicznej. Jak pokazują badania Polacy coraz chętnie korzystają z pożyczek międzynarodowych – mimo ostrzeżeń specjalistów, że wiąże się to z dużym ryzykiem podwyższenia ceny pobranego kredytu.

Kredyt na samochód

Wielu – zwłaszcza młodych ludzi płci męskiej – marzy o luksusowym samochodzie, który nie tylko będzie komfortowy , ale także będzie skupiał uwagę całego otoczenia. Wielu żeby takie marzenie móc zrealizować musi zaciągnąć kredyt samochodowy, a zdarza się często że nawet liczne kredyty samochodowe. Żeby bank mógł przydzielić odpowiednio wysoki kredyt na samochód – petent musi przedstawić źródło swoich dochodów a często poręczyć tego typu kredyt na auto jakąś konkretną hipoteką która jest w jego posiadaniu. W czasach kryzysu – niestety wielu może tylko pomarzyć o tym, że otrzyma wystarczająco wysokie kredyt na samochód. Fani ( a może nawet fanatycy ) motoryzacji to jednak bardziej zmobilizowana w swoim działaniu grupa społeczna i dla wielu z nich naczelnym hasłem jest: „chcieć to móc”. Większość dzięki swojej gorliwości otrzymuje wyśnione kredyty na auto, by potem mieć szansę realizacji marzeń i królować na polskich a także zagranicznych drogach. Motomaniacy pokazują, że nie warto się poddawać jeśli nam na czymś zależy.

Rozwarstwienie społeczno-gospodarcze

Dysproporcje w poziomie życia prowadzić mogą przede wszystkim do chorób cywilizacyjnych, wynikających z frustracji i dążenia do zrównania jakości życia z warstwami bardziej zamożnymi. Niezwykle często popularny „wyścig szczurów” prowadzi do takich problemów jak depresja czy różnego rodzaju nałogi. O ile te skutki dysproporcji dotyczą jedynie jednostki i jej bliskiego otoczenia, to wypłacanie zasiłków dla najbiedniejszych dotyka każdego z nas. Na dodatek, nienaturalne zróżnicowanie pomiędzy obywatelami prowadzić może do wykluczenia społecznego określonych grup społecznych oraz, na dłuższą metę, hamuje ono wzrost gospodarki.

Niestety, rozwarstwienie społeczno-gospodarcze nadal jest poważnym problemem na świecie. Jako jego powód podać można w głównej mierze globalizację, lecz nie tylko. Do obecnego rozwarstwienia przyczynił się fakt, że technologia zyskała na znaczeniu w pracy, co spowodowało, że ludzie bez potrzebnych umiejętności mają mniejsze możliwości na rynku. Pozycja i znaczenie związków zawodowych uległy drastycznemu zmniejszeniu na korzyść ludzi samo-zatrudniających się i ambitnych przedsiębiorców. Co więcej, społeczeństwo starzeje się, co w praktyce oznacza, iż osoby zmierzające do wieku emerytalnego otrzymały znaczny wzrost zysków. Duży wpływ na omawiane dysproporcje ma również rosnąca liczba tzw. gospodarstw jednoosobowych, gdzie tylko jeden człowiek uzyskuje stałe dochody, posiadając pracę.

Zwiększanie zysków przez ludzi

Rozwarstwienie społeczno-gospodarcze wynika przede wszystkim z fenomenu zwiększania zysków przez ludzi, którzy dysponują już dużym majątkiem oraz tym samym nieustannie zwiększa się dysproporcja pomiędzy nimi a ludźmi z ubogich oraz średnich grup społecznych, którzy to nie mają możliwości odłożenia pieniędzy. Grupy ubogie i średnio-zamożne, wykorzystują pozyskane środki na potrzeby bieżące, co utrudnia im dorównanie ludziom lepiej usytuowanym. Nierówność społeczno-gospodarcza uznawana jest za niezwykle poważny problem we współczesnym świecie, jako że w jej wyniku możliwości rozwoju gospodarczego i osiągania większych zysków nie są równe i, co więcej, przez wielu ludzi uznawane jest to za karygodną niesprawiedliwość.
Największe dysproporcje pomiędzy obywatelami grup najbogatszych i najbardziej ubogich, wedle badań analityków OECD, zanotowano w takich krajach jak Meksyk, Turcja i Stany Zjednoczone. Wysoką pozycję w zestawieniu zajęła także i Polska.

Dlaczego jedni zyskują a inni tracą

Równość w społeczeństwie, przede wszystkim z punktu widzenia ekonomicznego, jest walutą pożądaną w krajach, gdzie istnieją największe, niezwykle rażące dysproporcje pomiędzy ludźmi najbogatszymi a tymi najuboższymi. W celu złagodzenia choć w niewielkim stopniu powstałej osobliwej przepaści pomiędzy dwoma, zupełnie odmiennymi od siebie światami, podejmowane są najróżniejsze inicjatywy.

Dla przykładu, w Chinach, gdzie stanem oczekiwanym jest poczucie społecznej równości pomiędzy obywatelami, podjęto się zakazywania używania w reklamach słów, które wskazują jednoznacznie na to, że dobrobyt to prestiż. Zakazane mają być takie przymiotniki jak: unikalny, najlepszy, luksusowy, królewski czy doskonały. Mimo iż może zabrzmieć to nieco absurdalnie, eksperci, między innymi socjolog z Uniwersytetu Pekińskiego Xia Xueluan, zgadzają z tym rozporządzeniem i dostrzegają w nim głębszy sens. W przypadku Chin podejście do nierówności, czyli rozwarstwienia społeczno-gospodarczego, bierze się z dążenia do zaprzestanie promowania konsumpcjonizmu i wartości zachodnich, co doprowadzić w założeniu ma do zmniejszenia rosnącej inflacji i ograniczenia poziomu PKB przypadającego na mieszkańca w celu uzyskania zrównoważonego rozwoju kraju.

Wednesday, October 21st, 2020

You are currently browsing the archives for the nowosci category.

Szukaj

Kategorie

Nasze finanse zależą głównie od naszego dochodu. A nasz dochód zależy od wykształcenia. Jeśli chcemy aby finanse domowe były w dobrej formie należy pomyśleć o tym już w młodości i zdobywać wiedze oraz doświadczenie w interesującej nas dziedzinie. To pozwoli nam na szybsze znalezienie interesującej nas pracy. Dodatkowa istnieje możliwość odbycia praktyk i stażu co dodatkowo poszerzy nasze horyzonty i pozwoli na zdobycie nowych doświadczeń które mogą być pomocne w pracy. W dużej mierze finanse osobiste zależą wieć od naszego podejścia do pracy. Jak mówi przysłowie jaka praca taka płaca. Należy więc starać się i nie bać wyzwań aby w przyszłości skutecznie realizować się zawodowo. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat pozwoli na rozwinięcie skrzydeł i samorealizację. Rozważając więc powyższe zdania należy stwierdzić, że finanse domowe zależą głównie od naszego wykształcenia i chęci do pracy. Jeśli wiemy, że nasza praca nie pójdzie na marne to jest wystarczająca motywacja do nauki i zdobywania doświadczeń. satyna
finanse akcje na gieldzie inwestycja finanse publiczne waluta euro finanse domowe h 2 lista nowosci podwyzki cen podatki bankowosc bankomat ubezpieczenie h 3 lista nowosci h 2 podzial finansow zakupoholizm placenie karty roznice h 4 lista nowosci h 3 zakupy kolory kredyt euro studenci h 5 lista nowosci h 4 konto oplaty hipoteka cena spolka kapitalowa h 6 lista nowosci h 5 rynek finansowy clo bank centralny podatek transakcje h 7 lista nowosci h 6 gielda kredyty globalizacja budzet dochody h 8 lista nowosci h 7 domowy dzieci kapital ludzki czynniki konkurencja h 9 lista nowosci h 8 problem drogiego gazu w europie srodkowo wschodniej zaleca sie o biznesie pobierac jak najwiecej informacji solidnie uczciwie pierwszy samochod nie mam spadku h 10 lista nowosci h 9 jedyna szansa jak wybrac kredyt kredyt na auto weryfikacja zdolnosci kredytowej wsparcie rzadowe h 11 lista nowosci h 10 kredyty mieszkaniowe zanim zaciagniemy kredyt szybka pozyczka wymarzone auto istota kredytu hipotecznego h 12 lista nowosci h 11 mozliwosci sfinansowania kredytu szybka gotowka nowa bryka to takie proste w kazdej walucie h 13 lista nowosci h 12 dom na kredyt domy jednorodzinne kultura kredytowa historia kredytowa raty na zakupy h 14 lista nowosci h 13 kredyty bankowe wady kredytu mieszkaniowego koszta kredytow podmioty umowy kredytu przedmiot kredytu h 15 lista nowosci h 14 kredyty finansowe kredyt na samochod rozwarstwienie spoleczno gospodarcze zwiekszanie zyskow przez ludzi dlaczego jedni zyskuja a inni traca h 16 lista nowosci h 15 popularne produkty finansowe oferta instytucji finansowych co banki oferuja firmom stabilnosc zatrudnienia pracodawca idealny h 17 lista nowosci h 16 ogolnodostepne kredyty mieszkaniowe wlasne mieszkanie posiadanie samochodu dokonanie inwestycji ubezpiecz swoje auto h 18 lista nowosci h 17 pomnoz swoje dobra kalkulator kredytowy okres kredytowania rodzaje kredytow w bankach kredyty problemem h 19 lista nowosci h 18 kredyty roznice powszechne kredyty hipoteczne dokonanie pozyczki zakup samochodu kredyty na mieszkanie h 20 lista nowosci h 19 pilne potrzeby nowy samochod pomysl na dom oferty bankow oszczednosci lista nowosci h 20